ULTRAS JABLONEC

ČESKÝ FOTBAL PRO FANOUŠKY

Archiv

Dynamo ČB - FK Jablonec 1:1

Jablonecký fanoušek je už asi zvyklí že liga pro něj začíná zápasem venku a ještě ke všemu co nejdál je to možné... Co však bylo letos poprvé jinak byla účast na výjezdu a posléze v sektoru hostů která se vyšplhala na nějkých 50 lidí. Zájezdu samotého se účastnilo necelých 20 fanatiků. Odjez minibusu byl naplánován na 12 hodinu a v tento čas jsme se také vydaly na cestu dlouhou necelých 300 kilometrů. I přes varování že cesta do Budějovic je dlouhá tekl alkohol proudem a zábava tak jen zíkávala na kvalitě...
První zastávka byla tentokrát až nezvykle daleko a to až zrhuba 15 minut před Prahou. Proběhlo společné focení, dokoupení surovin nezbytných pro Jablonecký výjezd a mohlo se za dobré nálady pokračovat dále. Ještě před Prahou proběhlo zkoušení nových chorálu, nacvičit se bohužel podařilo pouze jeden (který i v celkem sehrané formě zazněl na stadionu) ale už i to by mohlo být blýskání na lepší časyl.

Asi nejhorší fáze naší cesty nastala při průjezdu Prahou když sme musely ujet krokem snad 5 kilometrů a vydina včasného příjezdu na zápas se zdála být čím dál větší utopií. Na zápas se však nakonec podařilo dorazit včas i přes zastávky na každých 25 kilometrech.

Zbývalo už jen zajistit lístky a tak jsme zavolali p. Pangráce který nám sdělil že lístky jsou již na kase v počtu 25 kusů takže se na všechny dostane. Jak už asi tušíte dostalo se na všechny, ale pouze cestující v minibusu a tak nám bylo poskytnuto ještě dalších asi 20 lupenů pro lidi co dorazily jinou trasou. Do kotle jsme se tedy dostavily v počtu cca 50-ti lidí i když nutno dodat že asi polovinu z nich sem viděl poprvé v životě, zřejmě mimo-jablonečtí simpatizanti... Zbývalo už jen rozvěsit vlajky a to včetně nové menší "Ultras Jablonec" která je dočasně hlavní vlajkou Ultras (do doby než se vyrobí větší) a připravit se na zápas.

Ten byl odstartován v 17 hodin a myslím že nebudu lhát když řeknu že nebýt snad pěti bubnů v Budějovickém kotli tak by jsme na stadiou mimo hřiště neměly soupeře a to i na vzdory faktu že v našich řadách fandila snad jen polovila osazenstva sektoru hostů.
Budějovický kotel nakonec trochu nakopl brzký bedoucí gól ale ten také pradoxně přispěl i ke zkvalitnění našeho supportu který nezeslábl až do vyrovnávací branky která padla asi o 15 minut později (T. Huber). Pak už začala působit destruktivní kombinace piva a pro dnešek hodně aktivního sluníčka a do konce poločasu se fandilo spíš jen simbolicky. To se bohužel moc nezměnilo ani do poločasu druhého ani přes vzrůstající uzemní převahu našeho mužstva které bylo po celý zápas lepším týmem na hřišti ale nedá se říct že nějak extra výrazně. Ani budějovický kotel na tom nebyl ve svém počtu asi 40-ti kotelníků o něco líp, a ani si nepamatuju že by v prostoru označeném jako sektor domácíh někdo stál a doopravdy fandil.

Zápas skončil i přes závěrečný tlak domácích a se štěstím pro nás neodpískanou penaltou  nerozhodným ale pro nás určitě uspokojivým výsledkem 1:1 a tak jsme se po děkovačce a rozloučení s hráči mohly vydat na zpáteční cestu ze které jsme se vrátily i díky "nečekané" zácpě před Prahou v půl dvanácté večer.

Závěrem bych chtěl všem poděkovat za povedený a žádným zbytečným problémem nezkažený výjezd a nezbýva než věřit že ani příště to nebude horší ale že se naopak budeme ještě navíc radovat ze zisku tří bodů.