ULTRAS JABLONEC

ČESKÝ FOTBAL PRO FANOUŠKY

Archiv

FK Jablonec - 1.FC Slovácko 3:2

Před prvním domácím zápasem panovali určitě u ne jednoho jabloneckého srdcaře obavy o počet diváků na stadiónu a následnou ostudu v TV, vzhledem k počasí které bylo na severu čech již od rána "pod psa". To se však nakonec nenaplnilo a  zápas samotný se odehrál za polojasna pod zraky 3 380 diváků. To bohužel nezměnilo názor televizních komentátorů na dle jejich slov "poloprázdný stadión". Někdo bohužel vidí poloprázdný, ale někomu dojde že je pracovní den a navíc je zápas vysílán žívě v TV a na rozdíl od médií která si evidentně oblíbila kritiku k (ne)chodícím divákům se s návštěvou která převišuje průměr loňské sezóny spokojí:-)...
Jak už jsem řekl návštěva byla dle mého soudu celkem slušná a pozadu nezůstal ani kotel v kterém bylo na 50 fans. Tomu byl vyrovnaným sokem sektor hostů do kterého dorazilo z dalekého Uhersého Hradiště celkem obdivuhodných 40-50 vytrvalých fans, kteří o sobě dali vědět ještě před zápasem a ani po jeho začátku na síle neubrali. Ale s úvodním hvizdem jim bylo dáno najevo že od nich se rozhodně o domácí atmoféru připravit nenecháme a nezměnil to ani celkem brzký gól v naší síti.

K horšímu se nezměnila ani kvalita hry a to zejména z naší strany. Odměnou za vytrvalé dobívání hostující branky byla proměněná penalta v podání Pavlíka. Do poločasu se našim hráčům dokonce podařilo vybojovat vedení a odměnou jim za to bylo vyprovození do šaten za potlesku všech tribun.

Kdybych měl shrnout atmosféru a úroveň supportu v první půly, tak bych určitě nelhal kdybych řekl že takhle urputný boj o domácí prostředí zde nebyl od derby. V domácím kotli k tomu možná z části přispěl nový megafon který je výkonostně drobet jinde než ten z minulé sezóny, ale vděk jde i na stranu většiny kotelníků kteří fandily celkem vytrvale a oproti jiným zápasům se zase o něco víc lidí nebálo zapojit i ruce.

Druhý poločas se z hlediska tribun odehrával ve stejném duchu jako ten první a stejně jako v první půly to nezměnila inkasovaná branka které jsme se dočkali taktéž po deseti minutách hry. Pak začalo přetahování o vedoucí (a vzhledem k postupu času i vítěznou) branku ke kterému přispívaly vydatně oba kotle. Do poslední půl hodiny hry měl mírnou převahu co se týká hlasitosti náš kotel a  za to se nám tentokrát odvděčil nádhernou a přesně mířenou hlavičkou Pavel Drsek!

Slovácko se ještě pokusilo vyrovnat a nebýt záchrné brzdy za kterou zatáhl dle mého hrdina zápasu Pavlík tak by se ze Střeláku odcházelo asi v trochu smutnější náladě. Jak už jste asi odtušily vyrovnání nepřišlo a tak jsme si mohly společně s hráči vychutnat závěrečnou děkovačku na kterou jsme se tentokrát hodně nadřeli jak my v hledišti tak naši hrdinové na hřišti.

Závěrem bych se chtěl omluvit těm kteří očekávali dnešní report spíš se zaměřením na kotel ale tak nádherný zápas který jsme měly možnost shlédnout v pondělí mi nedal jinou možnost než ocenit jeho krásu:-)

PS: Těm kteří brečeli nad malým počtem samolepek: nebreč chleba bude!