ULTRAS JABLONEC

ČESKÝ FOTBAL PRO FANOUŠKY

Archiv

Jablonec-Hradec 4:0

Jablonci se v přípravných zápasech docela daří.Po vítězství nad Kladnem jsme tentokrát porazily druholigový Hradec Králové 4:0 a velkou zásluhu na tom měl i slovenský hráč v jabloneckém dresu Pavol Straka.
 První branku v utkání vstřelil po pěkném individuálním uvolnění v závěru prvního poločasu Adam Hloušek.

Hradec v prvním poločase zahrozil šancí Vodehnala a tyčí Černého. Na tyči skončil také pokus domácího Mešanoviče a blízko ke gólu měli Adam s Hlouškem, ketří odstřelovali Podhajského branku z přímých kopů.

Jablonec diktoval tempo hry také ve druhém dějství a Hradec se mimo nepřímého kopu za malou domů a jedné standardní situace z hranice pokutového území k ničemu nedostal.

Branka na 2:0 padla po rohovém kopu Hlouška, když míč po teči propadl na malé vápno až k osamocenému Strakovi, pro kterého nebyl problém překonat hradeckého brankaře.

Čtvrt hodiny před koncem Klapka nádherně vysunul Straku, který postupoval sám na brankaře a zkušeně ho obstřelil – 3:0. Poslední slovo pak měl v 90. minutě Hamouz, který zatočil míč z rohu pokutového území na zadní tyč a po teči jednoho z bránících hráčů byl brankař bezmocný.

Jablonec předvedl směrem dopředu atraktivní podívanou a mimo čtyřech vstřelených branek si vypracoval ještě několik brankových příležitostí. Bez problémů utkání odehrála také zadní řada, kde trenér Komňacký zkoušel na postu středního obránce Krejčího.

Z nováčků v jabloneckém dresu zaujal především Straka svou rychlostí, nasazením a přehledem v koncovce. Další nový útočník Fujerik odehrál zápas na postu pravého záložníka a nebýt skvělého zákroku brankaře mohl se po pěkné spolupráci s Klapkou prosadit střelou z hranice pokutového území.

Sestava FK:
I. poločas: Bobok - Laciga, Zábojník, Krejčí, Adam - Baranek, Loučka, Valenta, Hloušek - Mešanovič, Necid
II. poločas: Bobok - Zábojník (60. Laciga), Huber, Krejč, Hamouz - Fujerik, Eliáš, Haurdič, Hloušek (60. Adam) - Klapka, Straka