ULTRAS JABLONEC

ČESKÝ FOTBAL PRO FANOUŠKY

Archiv

Jablonec-Lech Poznaň 1:1

Jablonec v dalším z přípravných duelů nedokázal využít mírné územní převahy, kterou měl po většinu zápasu a nakonec se s Lechem Poznaň rozešel smírně 1:1, když na branku soupeře z 1. minuty odpověděl ve 21. minutě Valenta. Hned v první minutě propadla levá strana naší obrany, po které soupeř zatáhl rychlý brejk a následný centr našel osamoceného hráče Lechu na hranici penalty a ten nezaváhal – 0:1.
Otěže utkání pak převzal náš celek a v 17. minutě po centru Adama pálil bez přípravy nebezpečně Valenta, ale míč skončil těsně mimo. Ve 21. minutě jsme již byli úspěšnější, když míč vybojoval ve středu pole Valenta, vysunul do šance Fujerika, jeho střelu stačil brankař jen vyrazit před sebe a Valenta pohotově dorazil – 1:1.
O pět minut později se po rohu Baranka rozjela hlavičkovaná v soupeřově šestnáctce a nakonec jeden z obránců odvrátil míč z brankové čáry. Ve 33. minutě pak brankaře hostů zaměstnal svou dělovkou z rohu šestnáctky Fujerik, ale brankař stihnul míč vytlačit na roh. V závěru poločasu pak ještě nádherný pas přes celou šířku hřiště předvedl Laciga a na konci akce bylo pohotové ale nepřesné zakončení Adama.

Adam prověřil také brankaře v úvodu druhého poločasu po krásném sklepnutí Necida střelou z hranice pokutového území, ale na brankaře nevyzrál stejně jako o chvilku později Michálek, který ze své tradiční parkety z rohu pokutového území mířil těsně mimo.

V 65. minutě se po dlouhé době dostal do šance Lech, ale Bobok obětavým pádem pod nohy útočníka zachránil Jablonec od druhé branky. V zápětí odpověděl pohotovou střelou z otočky Mešanovič, ale nemířil přesně. Týž hráč unikl po křídle v 75. minitě, našel zpětnou přihrávkou Michálka, ale ten mířil opět těsně mimo.

V závěru byl aktivnější Lech, který si vypracoval dvě příležitosti, ale ani jednu neproměnil a tak utkání skončilo 1:1.