ULTRAS JABLONEC

ČESKÝ FOTBAL PRO FANOUŠKY

Archiv

Jablonec - Příbram 4:0

Odhadem asi hodinu před zápasem se v hospodě nedaleko stadionu schází jádro jabloneckého kotle v počtu cca 30-ti lidí (směs Ultras+Hool´s). Vzhledem k dobrým výkonům mužstva panuje před zápasem optimistická nálada, doplňují se tekutiny a na zápas se vyráží zhruba deset minut před výkopem. Na stadionu je atmosféra též výborná což se dá s mírnou nadsázkou říct i o počtu diváku (3522), který opět nezapomělo podpořit sluníčko...no né že by nám v kotli nějak pomohlo. Avizovaná bitva o domácí atmosféru se nakonec nekonala neboť příbramští přijely ve velice skromném počtu asi 10-ti lidí. V sektoru domácích se sešlo solidních 50-60 kotelníků.
Zápas začíná a s ním i premiéra megafonu jakožto snaha o efektivnější a organizovanější fandění. Ať už sou názory na megafon či "speekera" (Kubu) sebekritičtější nemohu si odpustit tvrzení že oba cíle byly splněny, lepší efektivita i organizace. Pravda je že megafon zrovna nepředčil naše očekávání co se týče hlasitosti ale na tom se pracuje. Další věc je kritika a ignorace některých jedinců (dokonce snad nováčků) v kotli: uvědomte si že nemůžete čekat že do kotle příde člověk s megafonem a každý ho hned bude poslouchat. Respekt se nezíská po jednom zápase ale někdy se začít musí! Všechno chce čas, jak zkvalitnění techniky tak lidského faktoru. K zápasu: hra nebyla zrovna ze strany na stranu (hlavně v první půly) ale výkon mužstva se stupňoval přímou uměrností k časomíře a na druhý poločas byla radost koukat! Až je mi líto že nejde zastavit čas, vždyť takhle chválihodnou sestavu (+ trenéra) jsme v Jablonci neviděly ani nepamatuju. Co se týká výkonu rozhodčího tak i takový nervák jako já musí uznat že tentokrát byl celkem vzato vyrovnaný a spravedlivý. Po skončení zápasu si užíváme oslav z hráči na kterých bylo vidět že jsou za výkon fans vděční a to by mělo být pro jabloneckého fanouška dostatečnou doměnou. Díky všem a na Spartě zdar!

Fandění:
Jednoznačná převaha Ultras Jablonec byla tentokrát korunována ještě stabilitou supportu a relativně dobrou hlasitostí. Komplikace byly jako obvykle na začátku druhé půle ale i při tomto méně atraktivním utkání se support rozjel během 10-ti minut a do konce zápasu neupadal (z části asi teké vlivem skóre).