ULTRAS JABLONEC

ČESKÝ FOTBAL PRO FANOUŠKY

Archiv

Bohemians 1905 – FK Jablonec 0:1

Na pravou Bohemku se vydává klubem vypraveným autobusem necelých 39 natěšených fanoušků. V autobuse je výborná atmosféra kterou ještě umocňuje alkohol a možnost dostatečného větrání (né ve všech autobusech ve kterých jsme jezdily byl takový přepych). Ze začátku jsou zpívány vesměs klasické chorály, nechybí tradiční debata o výsledku a ani holdování v poslední době zvlášť oblíbené vodce z džusem. Vše se však daří držet pod kontrolou vzhledem k tomu že případný nepořádek by asi znamenal konec našich výjezdů po minulém incidentu nad kterým naštěstí klubové vedení přimhouřilo oko a dalo nám možnost ukázat že si vážíme jejich ochoty…

Tradiční společné focení proběhlo hned na první zastávce  i když teď si tak trochu říkám že jsme s tim měly počkat ještě na další benzinku… fotka by byla jednoznačně zajímavější a ač tomu nikdo nebude věřit nemůže za to chlast ale lidové umění Dânse který zmaloval obličeje snad půlky osazenstva autobusu. Škoda je že to doposud nebylo možné i na jiných výjezdech, přece jenom na Bohemce to trochu ztratilo na efektu…

Po druhé občerstvovací zastávce pokračujeme směr Praha a začínají se zkoušet opět nové chorály včetně těch nedávno zkoušených a to celkem úspěšně. Neslavně dopadl jen chorál a lá česká hymna, za to ale může špatná organizace při nacvičování a do budoucna určitě ještě proběhnou nějaké pokusy tohoto chorálu.

Po příjezdu k Ďolíčku okamžitě nabíráme směr sektor hosté, rozvěšujeme vlajky a vzhledem k dostatku času do výkopu obsazujeme všechna možná místa pod tribunou na která nepaří jinak všudypřítomné a dnes extra aktivní sluníčko. Když už se blíží začátek je nám oznámeno ze strany security že se máme přesunout do pravé části našeho sektoru, prý to nařídil rozhodčí. Nám tak nezbývá než poslechnout a tak tribunu pro odhadem 200hlav obsazujeme těsně před začátkem zhruba z poloviny což mohu se úsměvem označit za úspěšný výsledek. Však si to kluci taky za ty výsledky zasloužily!

Zápas začíná a s ním i předem nevyrovnaný a prohraný boj o zvukovou převahu v hledišti. Nikdo z nás však fandění nevzdává a většina dokonce opěvuje i Míšu Špita který ale asi bohužel neměl moc velkou šanci si poslechnout skandování jeho jména v prvním poločase.  Hra je celkem vyrovnaná i když menší převahu mají domácí kterým však pro dnešek byla fotbalová brána moc malá a když už se do ní trefily tak to většinou nebylo nic co by mohlo Míšu zaskočit. Pár lepších pokusů se sice našlo ale vše se nám podařilo ustát bez inkasované branky a tak jsme se zásluhou Honzy Vošáhlíka ale hlavně domácí obrany podařilo vstřelit jediný a tedy i vítězný gól. Fanatické oslavy však zapříčinily dost vyhrocený konflikt s ochrankou který pár z nás odskákalo s několika menšíma odřeninama na rukou.

Do konce poločasu se fandí v docela solidní euforii a to se nemění ani v poločase druhém. (V tom byly mimochodem také vybírány peníze na choreofond, vybralo se přesně 1164 Kč a všem co přispěly jakoukoliv částkou patří velký dík!). Ke konci už bohužel support opět upadá ale to hlavně ze strachu o výsledek. Když už je ale i na hráčích Bohemky vidět jejich nemohoucnost vše se opět vrací do starých kolejí a se začátkem nastavení začínají i naše oslavy tří bodů.

Po skončení zápasu vychutnáváme dnes hodně emotivní děkovačku a scházíme k východu ze stadionu. Tady  nás bezpečnostní složky (kosmonauti a security) drží asi ještě 20 minut po zápase. Nechybí tradiční hecování z obou stran barikád. Musím dodat že takhle špatně strávit prohru jsem ještě žádné fanoušky proti nám hrajícího týmu neviděl. Po vypuštění nás doprovází div ne za ručičku až do autobusu asi 50 těžkooděnců kteří se evidentně z předloňska nepoučily a opět bylo mezi námi vidět pár procházejících Bohemáků.

Nám už ale nezbývá nic jiného než nastoupit do busu a na zpáteční cestě se věnovat oslavě vítězství na tak horké půdě jako byla ta ve Vršovicích. I zpáteční cesta proběhla bez problémů a tak se po příjezdu do Jablonce spokojeně rozcházíme, někdo domů, někdo de ještě zapít dnešní úspěch do hospody, každý dle svého gusta.

PS: Velký dík bych chtěl dnes věnovat řidičovi autobusu za dnešní ale i za minulý výjezd! Doufám že spokojenost je na obou stranách :-)

Autor: Kuba

Poslední komentáře
13.08.2009 19:45:26: Řekl bych ,že ta hymna byla opravdu moc dobrá a hlavně originální!Určitě bych jí dal šanci a věřím t...
12.08.2009 14:41:35: Náhodou hymna byla dobrásmiley${1}
11.08.2009 13:09:00: vyjezd fakt super az na to zkurveny teplo ale jinak cajk a hlavne pak Danse maluvky na oblicej tri b...