ULTRAS JABLONEC

ČESKÝ FOTBAL PRO FANOUŠKY

Archiv

Jablonec - Boleslav 1:0

Před zápasem s Mladou Boleslaví se před náš tým na čelo tabulky opět probojovaly Teplice (které porazily Liberec, čistě mimochodem) a tak bylo opět na Střelnici o co bojovat. K tomuto boji se také připojil navrátilec z Ruska Tomáš Čížek kterému jsme věnovaly jedinou choreografii pro tento zápas, dalo by se říct spší transparent který nesl nápis "Vítej doma Tomáši #11!!". Tento vítací rituál jako by Tomášovi a nejen jemu pomohl ke skvělému výkonu kterému přihlíželo docela solidních 4563 diváků.
Ještě čtvrt hodiny před zápasem to s kotlem vypadalo dost bledě a lidi se scházely jak šváby na pivo. Nicméně obavy ze slabé účasti se nenaplnily a ještě do úvodního hvizdu si do sektoru domácích našlo cestu něco okolo stovky fans a ultras což však není ani kdovíjaký zázrak vzhledem k výkonům celého týmu. Pravda zázrak to je oproti našim výjezdovým počtům o tom ale jindy...

Sektor hostů zůstal hodně za očekáváním, původní předpoklady hovořily o tom že opět budeme muset trochu zabrat aby jsme získali jednoznačnou převahu domácí atmosféry ale vzhledem k nečekaně slabým cca 60-ti kotelníkům v sektoru pro hosty nemohla být o nějaké přetahované o domácí prostředí ani řeč.

To vše se nezměnilo ani po výkopu a ani během hry takže jsme si mohli užívat pěkný fotbal za solidní divácké kulisy a to navíc v pozici která byla více než příjemná-pozici jasně domácích fans. Jediné co trochu kazilo požitek z pěkného zápasu bylo počasí které nám všem moc radosti nepřineslo naštěstí se nevyplnilo ono známé pravidlo které platilo až doposud tzn. pěkné počasí=výhra, špatné=remíza né-li prohra. A když říkám že počasí bylo pro neděli vážně jediné z kategorie negativ myslím to vážně. Vímečně jsme se po dlouhé době dokázaly vyhnout zbytečným konfliktům, neshodám a jiným incidentům a až na ne zrovna sladěný support (což u nás ale není ždánou novinkou...bohužel) by se dal zápas považovat za vydařený.

K fotbalu lze říci, a v tom se mnou jistě budete souhlasit, že i přes opakované problémy s produktivitou jsme byly jistě lepším týmem na hřišti. Potvrdit to vžak dokázal pouze jediným gólem zápasu Anes Haurdič, velkou měrou se však na vítězné trefě podílely Pavlík a Lafata a nechyběl ani navrátilec Čížek. Boleslav zahrozila jen párkrát a o šanci na vyrovnání se připravila pokaždé sama, většinou nedůrazem v zakončení.

Po dalším tříbodovém zisku se tak náš Jablonec opět vyhoupl na čelo tabulky s jednobodovým náskokem. Třetí Sparta však ztrácí už pět bodů a co víc po reprezentační pauze můžeme opět využít domácího prostředí a odskočit tak i stálému pronásledovateli jménem Teplice který bude hrát v Příbrami kde určitě šance na klopítnutí je. Důležité je ale taky aby se i naši borci probudily a začali využívat stoprocentí gólovky,zatím nám výhry s náskokem jednoho gólu stačily ale to nemusí trvat věčně...kdo byl na Boleslavi jistě moje slova potvrdí...

Tak na Plzni zdar!

Autor: Kuba
Žádné komentáře