ULTRAS JABLONEC

ČESKÝ FOTBAL PRO FANOUŠKY

Archiv

JABLONEC – slovan 2:1

Není tomu tak dávno, co jsem psal poslední report, v kterém jsem uváděl, že v případě vydařeného počasí se daří i našemu týmu.. Vzpomeňme, jak bylo s Baníkem a jak v Kladně, vzpomeňme také, jak bylo s Příbramí a jaká zima panovala na Spartě. V sobotní podvečer se stahovala mračna, ale byla to mračna jenom nad Ještědem, kde se stahovala oprávněně – na Střelnici hezky, teplo a skvělá atmosféra!!

Přípravy na derby doprovázely stálé a všudy přítomné problémy, jako by nám je soupeř od vedle stále přál a naschvál přivolával, proto z bohatě vyhlížejícího programu vycházíme pouze s dvěma chorei, za to kvalitně zpracovanými a skvěle v utkání načasovanými – o tom ale později. Jako doprovodné choreo nechyběl plný 90-ti litrový pytlík s papírky (klobouk dolů před manufakturou :-) a zelenobílé balónky. Soupeř nezklamal, také dovezl. Střelnici vítá v sektoru hostí znak Libereckého kraje s bílým pozadím a spodním transparentem připomínající majoritu jejich města v regionu s anglicky doprovodným textem: Jsme hrdí, že jsme přišli z jediného města z tohoto regionu. Kdyby hráli se soupeřem jiného charakteru pochopil bych transparent, nicméně takhle si páni z velkoměsta stále hrají na nějaké předměstí, což nás už ani vykolejit nemůže, bereme to už jako trapnost vedlejších velkoměšťáků, kteří si myslejí, že si  z jejich příchodu sednem všichni na zadek. Překvapilo mě další choreo hostí, bojující, jak sami tvrdí, proti „modernímu“ fotbalu, ale osobně považuji toto choreo za zcela mimo mísu, neboť se náš stánek stále nazývá Střelnice, jen doplněný o název CH.A. Komu se název nezamlouvá nepoužívá ho, stejně jako v případě majoritního sponzora, také jej nepoužíváme. Mimoto, pánové ze Supras by si měli uvědomit, že „moderní“ fotbal tvoří zejména v převážné většině profesionální fotbaloví hráči, který v 99% licencovaných klubech mají dosti přehnané finanční nároky a kluby jim to žerou. Takže kluci konkurenční, až boj s moderním fotbalem na Slovanu vyhrajete, rádi vás pojedeme podpořit v divizní kopané :-D (řeč. ironicky). Tam ty nároky na váš „moderní“ fotbal nejsou tak vysoké, možná že budete spokojení. Po mém – „moderní“ fotbal tvoří hráči a doba, je nevyhnutelná obzvlášť v časech hospodářské krize a ti, co se tomu všemu musí podřídit jsme my, fans. Dokud nás moderní fotbal nebude omezovat, ať si je, my zůstáváme FOREVER 97!!!!

 

Zpět k fotbalu! Sraz před utkáním na 16:00 v "botech". Na přihlášený počet lidí (60 hlav) se dostavila necelá stovka, což vedlo nad míru spokojenosti organizátorů – takovou účast jsme rozhodně neočekávali. Pochod městem bez problémů, u parku 3 minutová dýmovnice, která chlupatý rozhodně nepotěšila, nicméně stejně si myslím, že nás pouze doprovázeli a sledovali jen abychom se nevychýlili od původní trasy kvůli obávaným problémům s městskými sousedy. Sektor již dopředu připraven, Liberecký vítal na Střelnici nápis „NENÁVIST SLOVANU“, který přikrýval naší klasiku 101%. Proto, že byl transparent pouze na přivítanou, krátce po začátku se místo N.S". objevila právě 101% Jablonec. Při nástupu klasický chorál + papírky + balonky.

 

Hra již od začátku nabírala nadprůměrné ligové tempo to musím uznat, čili klobouk dolů od „absolutní výměny“ hráčů oproti Spartě. Nemyslím doslova, opravdová psychická pohoda a nasazení tentokrát mluvilo za vše a už od začátku bylo zřejmé, kdo hraje na tři body. V samém začátku se domácí ocitli v dobré příležitosti, šance však síť nerozvlnila. A byl to asi tento moment, po kterém se Jablonečtí propadli trocha v obraně a byl to Kerič, který hned dvakrát velmi nebezpečně zahrozil. Fotbal se ale nehraje na šance, nýbrž na branky, tento úspěch opět srazil Liberecký a Jablonec plynule přecházel do stále permanentějšího tlaku. Frustrace hostí z neproměněných příležitostí musela být vysoká, domácí je absolutně zavřeli na vlastní polovině a těžíme z toho, když z dobře zahrané standartky hlavou za Hauzrova záda posílá míč Zábojník!! 1-0. Radost veliká! Chvilku po brance přichází na řadu první část chorea, menší, které posílá vzkaz adresovaný DéBé-eSákům, co si o nich myslíme, popřípadě co o nich víme…Tlak domácích pokračoval a Slovan se na hřišti i v hledišti stával čím dál více bezzubějším soupeřem. Avšak chybička se vloudila, krátce před přestávkou domácí obrana zachybovala a dokonale toho využil Bosančić, který svou premiérovou trefou srovnává skóre na poločasových 1:1. (Jinak dlouho sem přemýšlel, ale učiním tak, i když je to hráč soupeře, k premiérové brance v dresu Slovanu mu gratuluji a doufám, že proti Jablonci to byla poslední...) V domácím ochozu to začalo pěkně hučet, v tom hostujícím se fans probudili, v tuto chvíli jsme doopravdy nevěděli, na čem jsme a soupeř částečně po brance do šaten na nohou. (Pozn.: prohlášení, že hosté opět „vytvořili“ domácí kulisu jsou zbytečná a ze skupiny hostí dosti zavádějící a povyšující, neboť nejen ze samotného celého TV záznamu, ale i přímo z úst sportovního komentátora bylo potvrzeno, že pouze tento moment hostující fans probudil. Od druhé půle měl support hostí stále klesající tendenci!)

 

Nepochybuji o tom, že Franta Komňacký kluky v šatně srovnal do latě a opět jim připomenul, kdo v tomto utkání na Střeláku musí zvítězit. Start, i celý průběh druhého poločasu hrál do karet pouze domácím barvám a krom výjimečných brejkových situací hráčů v modrém byl Slovan hratelně jalový. Blížící se 60. minuta byla výzvou pro druhé choreo, dosti propracované a myslím, že za poslední roky jedno z nejlepších – to připomínalo Slovanu jeho neúspěchy v posledních letech na Evropské scéně. Né nadarmo to byli právě šmoulové, z čehož jeden bulel do pohárku Tobolu a ostatním se dělalo nedobře do pohárků Žiliny a Dinama Bukurešť. Tyto týmy našeho rivala z Evropské scény vyřadili. Jako by transparent nabudil a střelecky probudil Lafiho, který krátce po složení chorea opět po parádně zahrané standartce znovu hlavou překonává Zbyňka Hauzra a podruhé rozvlnil síť pro domácí barvy. Branku Lafi přišel oslavit před domácí kotel, a to skutečně ve velkém stylu. Konkrétně Lafi měl snad tucet příležitostí jak vsítit branku, to se mu podařilo pouze jednou, avšak branka byla právě ta rozhodující. Věříme, že právě tenhle gól nastartuje Lafiho gólovou potenci na takovou úroveň, na kterou jsme byli zvyklí. Po nejistém konci první půle byla nálada domácích fans opět na velu výše. Soupeř utichal a majoritu v hledišti přebírali více domácí. Čas do konce ubýval a my klukům pomáháme minuty posouvat do zdárného konce. Chvilku před koncem utkání, kdy jsme věděli, že se soupeř nezmůže na víc než dohrání, připravujeme bengály na oslavu třech bodů. Střelnice bouří, rival po dlouhých čtyřech letech poražen a my můžeme konečně sladce oslavovat. Čekáme na odchod posledních modrobílých hráčů do šaten, přicházejí naši, děkovačka, bengály jedou ( 6ks zelených, 6ks bílých ). Samozřejmě nejen já, tiše závidíme těm, co budou uklízet náš sektor, protože bordelu po těhlech třech bodech bylo vážně hafo, každý ale musí uznat, že to za to stojí!!!

 

Bohužel, před uklízením domácích vlajek, byl celý sektor prázdný, až na pár jedinců, kteří setrvali a kterým děkuji za pomoc při skládání vlajek. Ostatní: zamyslete se. Dokázali jsme zařídit kvantum věcí, co by jinak ani nebyly a nenašel se jeden jediný z vás, co by pomohl s vlajkami. V tomto směru se máme ještě dost co učit. Netuším, zda-li dávali pod Střelákem něco gratis. Uvědomte si, že příště tam nikdo z nás nemusí být, to tam vlajky necháte?


Samozřejmě vyšel sem z údivu, když jsem se dozvěděl, kam všichni tak najednou zmizli. Jasný, že se většině ještě chtělo jít dát rivalovi najevo, kdo že 19.9.2009 bral v 31. derby všechny body, ti ale, co viděli mé běsnění na vlastní oči si doufám uvědomují, proč sem tak řádil. Doufám, že aspoň teď, s odstupem času přicházíte na to, proč sem byl tak neskutečně nasranej.

 

Jsem rád, že jsme si všechno vyříkali a tři body náležitě šli oslavit tam, odkud jsme na derby společně odcházeli. Zprvu problémy s nečekanými hosty v baru (2x rival), nicméně důraz některých jednotlivců je donutil spíš vzít nohy na ramena, než pokoušet štěstí co by se stalo, kdyby v baru setrvali. Od této doby v baru jedině oslavy v plném proudu. Na požehnanou zkouška odpálení dýmovnice, to se však nedaří díky vysoké koncentraci vody v ní a pak coly, která ji na čas oddělala úplně. Potvora si ale nechala po pár desítkách minut říct. Řekl bych, že se důchodci museli dusit a divim se , že nevolali na místo konání oslav rovnou 150. Ovšem Acabové nezklamali, i když osobně sem jejich zásah čekal mnohem dřív, i z jejich výrazů v obličejích bylo znát, že jsme je ze služebny vytáhli rovnou z postelí. Zásah 2x MP + 4x PČR. Suprová reakce jednoho z fans byla na otázku PČR, kdo zapálil tu dýmovnici?" dostal prostou a velmi trefnou odpověď: „Vy, no přece Vy…“ To kurevsky nerozhodilo nejen je, kteří samozřejmě začali masírovat, ale hlavně nás, co se smíchy neudrželi. Za rušení nočního klidu jedna bloková pokuta ve výši 1000Kč, jinak dojednán odjezd chlupatých bez záznamu a jakéhokoliv dalšího šetření. (mimochodem, ten Acab co kopnul dýmovnici k baru byl vážně chytrej). Jak jinak než prostor poté průběžně monitorovaný, čehož jsme si vůbec nevšimli. Oslavy pokračovali v baru, někteří vytrvali až do svítání druhého dne, poslední Ultra fanoušek opouštěl prostory bary až v 6:30 místního času. Ptáci zpívali, město prázdný a v Jizerkách už svítilo slunce…

 

Na některé zbytečné konflikty akce vydařená, bylo co slavit, bylo co pít.

 

Postřehy:

1/         Delegát do zápisu o utkání napsal, že byla vhozená po utkání v domácím sektoru dýmovnice... Hm, proč asi všichni byli nalepený na zábradlí a koukali na odpalování bengálů mimo prostor stadionu?

 

2/         Slzný plyn Securitas byl údajně použit v souvislosti s tím, že se pár fanoušků po odpískání konce dobývalo na hrací plochu za hráči našich barev.

 

3/         Bezp. Složky, zejména PČR nedokázali oddělit oba tábory fans. Výsledkem toho bylo pár modrobílých v chumlu domácích barev a samozřejmě že strkanice. To že byl jeden z nás obrán o šálu bych nehrotil (běžná součást fotbalových zápasů), to že byl ještě okraden o peněženku už by možná stálo za zmínku...mimochodem že by na té šále co měl kolem krku bylo logo D.B.S.?! Na závěr bylo ještě okradenému uštědřeno pár ran obuškem...asi na ponaučenou...

 

4/         Výdaje za choreo dosáhnou částky více jak 3.500Kč za materiál, který ovšem zůstává dál a je plně k dispozici při výrobě dalších choreografií.

 

5/         Oslavy v baru se neobešli bez škod. Politá zeď červeným vínem budiž, stát se může, ale probůh proč ničíte ve vlastním prostředí (židle), to už nepochopím. I na tyto škody se bude muset podílet společný choreofond, předpokládám, že se jednotlivec dobrovolně nepřihlásí, byť to mohla být jen nehoda.

 

6/         Jinak, další příležitost jak právě do choreofondu přispět byla v sobotu promrhána, protože nebyl nikdo, kdo by si na tohle zrovna vzpomněl, když ti doopravdy aktivní byli pro pyro…

 

Věřme v polepšení, v disciplíně a nápravu! V sektoru při další honbě na tříbodový zisk hawk! JABLONEC FOREVER!!!

 

Autor: Dâns

Poslední komentáře
25.09.2009 20:02:21: otázka je jestli to vůbec byl někdo od nás...a neni rozbíjet jako rozbíjet..stát se může že někdo ne...
25.09.2009 16:46:58: chápu že je co oslavovat když se po takové době vyhraje derby, ale rozbíjet zařízení ve vlastní hosp...
24.09.2009 18:42:44: ja tak ne ale cekal na tatu uz byl rozbehnutej cmajznul ji a zdrhal 16 let mnel priblizne
24.09.2009 16:17:26: Otázka je jestli vůbec mluvíme o stejném incidentu (bylo jich víc) resp. jestli de o toho samýho lib...