ULTRAS JABLONEC

ČESKÝ FOTBAL PRO FANOUŠKY

Archiv

LAFATA SE VRÁTIL ! ! !

www.fkjablonec.cz 

Ten nejlepší přestup klubové vedení Jablonce upeklo těsně před startem nového ročníku Gambrinus ligy. Do Jablonce se po roce a půl vrací někdejší nejlepší střelec týmu a reprezentant David Lafata, který s klubem podepsal tříletou smlouvu.  „Jednání byla složitá a pan Pelta jednal ve Vídni až do pozdních nočních hodin. Nakonec jsme se večer s Austrií dohodli a dnes ráno přestup potvrdilo také klubové představenstvo Austrie. Přestupovou částku po dohodě nebudeme zveřejňovat, ale je pro Jablonec velmi příznivá,“ uvedl ředitel klubu Aleš Pangrác.

David Lafata se bude trenéru Komňackému hlásit již na čtvrtečním tréninku a není vyloučeno, že by mohl stihnout sobotní premiéru Jablonce ve Zlíně.

O Davida mimo Jablonce velmi usilovaly také České Budějovice, kde poprvé nakouknul do velkého fotbalu. Dle oficiálních stránek Dynama mu byla nabídnuta na budějovické poměry nadstandardní smlouva a přesto se rozhodl vrátit do svého posledního působení v české lize do Jablonce, který ho před lety vytáhl ze zapomnění v Řecku až do národního dresu.

Před nynějším návratem působil Lafata v Jablonci od ledna 2006 do ledna 2007 a během svého angažmá nastoupil k 31 zápasům, ve kterých nastřílel deset branek. Nejvíce plodný byl podzim 2006, kdy se trefil hned sedmkrát a přidal ještě dvě branky za reprezentaci v kvalifikaci proti Walesu. Jablonec věří, že se mu na tuto bilanci podaří navázat a pozvedne prapor uvadající jablonecké ofensivy.
Žádné komentáře