ULTRAS JABLONEC

ČESKÝ FOTBAL PRO FANOUŠKY

Archiv

Novinky (24.6. 10:17)

Uběhlo necelých čtrnáct dní od poslední aktualizace a už je zase o čem mluvit. Tím nejpodstatnějším je asi změna názvu po deseti letech. Jak už asi víte Jablonec se bude jmenovat FK Baumit Jablonec. Další věc která stojí za zmínku je příchod brněnského Pavlíka. A na závěr snad ještě že už byl rozlosován další ročník Gambrinus Ligy.
První letní posilou fotbalistů FK Baumit Jablonec se včera stal třicetiletý brněnský záložník či obránce Petr Pavlík. Přestup potvrdil v pondělí ředitel jabloneckého klubu Aleš Pangrác.
            
První posilou je brněnský záložník Pavlík

Hráč podepsal se severočeským týmem smlouvu na tři roky. V Brně měl ještě půl roku platnou smlouvu, tamní funkcionáři mu však v odchodu zjevně nebránili. „Neodchází se mi lehce, v Brně jsem zažil moc pěkné roky, hráli jsme o záchranu ale i o poháry. Ve Staré Boleslavi jsem nedávno dostavěl dům, navíc se nám narodil syn a tak jsem chtěl být blíž ke svému domovu“, doplnil novic kterého čeká v úterý první trénink s jabloneckým týmem.
„Je to hráč, o kterého jsem velmi stál. Jeho univerzálnost ve středu obrany a zálohy je velká, je to zkušený hráč, který vyztuží naše řady,“ říká na adresu první posily Baumitu jablonecký kouč František Komňacký.

Pavlík je odchovancem pražské Krče, v roce 2001 je objevil nakrátko také v Jablonci, odkud přes druholigové Pardubice nakoukl v roce 2004 v dresu tehdejšího Synotu do nejvyšší soutěže. Od roku 2006 oblékal červený dres Brna. V lize nastoupil celkem k 121 zápasům a vstřelil v nich 11 branek.


 

Dnes byl v Praze rozlosován nový ročník I.Gambrinus ligy. Prvoligová sezóna 2008/2009 začne prvním kolem 3.srpna. Náš tým FK Baumit Jablonec zahájí prvoligové boje na trávníku Tescomy Zlín.

Rozlosován nový ročník Gambrinus ligy V následujících dvou kolech čeká jablonecké hráče zápas před domácím publikem. Nejdříve přivítáme v Chance aréně Baník Ostrava, o týden později si zdejší trávník vyzkouší také Mladá Boleslav.
Severočeské derby je naplánováno na desáté ligové kolo, podzimní zápas se odehraje v Liberci. Na podzim se náš tým představí na hřišti Slavie Praha, naopak pražskou Spartu přivítáme v Jablonci 22.listopadu. Podzimní část bude opět předehrávána šestnáctým kolem. Liga letos skončí 29.listopadu, pro Jablonec na ostravských Bazalech.

Kromě samotného aktu losování si odnesli své ocenění v podobě pohárů také zástupci jednotlivých klubů, jejichž dorosty se v minulé sezóně radovali z obsazení prvních tří míst v tabulce. Pohár slušnosti si ze soutěže I. Gambrinus ligy za uplynulý ročník odnesl náš tým FK Baumit Jablonec.


 


Klub | 19.06.2008 - Jablonecký klub získal nového strategického partnera, kterým se stal rakouský koncern Baumit patřící ke špičkám v oboru stavebních hmot. Přínos tohoto partnera pro klub je natolik významný, že po více jak 10 letech dochází ke změně názvu klubu. Do nového ročníku vstoupí klub pod názvem FK Baumit Jablonec,a.s.. Jablonec mění po více jak 10 letech název - FK BAUMIT Jablonec, a.s.

„Podařilo se nám sehnat silného partnera, o kterého jsme delší dobu usilovali a povede to ke stabilizaci klubu. Smlouva byla podepsána na 3 roky. Baumit tak střídá na pozici generálního sponzora Jablonex, který od prvního pololetí 2007 vlivem kurzu dolaru nemohl vydávat na marketing takové částky jako v minulosti a tuto mezeru na straně příjmů se nám podařilo zacelit až nyní,“ uvedl na adresu nového partnera generální manažer klubu Aleš Pangrác.

„Náš vstup do jabloneckého klubu je konkrétním vyjádřením naší filozofie výchovy mladých talentů. FK Jablonec vnímáme jako klub, který se dlouhodobě a intenzivně věnuje mládeži, je dynamický a zdravě dravý. V „A“ týmu pak dostávají šanci mladí hráči, současně je trenér František Komňacký mužem sledujícím nejnovější tréninkové metody s důrazem na morální vlastností hráčů,“ stojí v tiskovém prohlášení Pavla Meda ředitele společnosti Baumit v ČR. Baumit v Jablonci v minulosti již několikrát působil. Poprvé v sezoně 1993/94, podruhé v období od roku 1999 do rokú 2001.

 
Žádné komentáře