ULTRAS JABLONEC

ČESKÝ FOTBAL PRO FANOUŠKY

Archiv

Písek : Jablonec 1:1 (p. 1:4)

Zajíždíme do dalekého Písku na utkání třetího kola poháru. V autě vládne super nálada, nejsme plní, jedeme ve třech lidech a s postupem času se dovídáme, že jedeme pouze my... Nechyběla tradiční zastávka u benzinky a tradiční focení jsme také nevynechali. Fotka ve třech lidech s vlajkou Ultras Jablonec vypadá vážně zajímavě, nicméně - tradice je tradice!
Po příjezdu k domácímu sportovnímu areálu parkujeme a odcházíme s šálama do města. V klidu se procházíme, strach nemáme vůbec a i ve třech pouhých lidech tvoříme ve městě domácí atmosféru. Na kameným mostě (mimochodem na tom nejstarším v Evropě) skandujem a oblékáme sochy do zelenobílých barev. Ve městě tam i zpět chorály, jedinej, kdo si stěžoval byl ten děda, co chytil infarkt málem, když jsme zařvali vedle něho :-D Abych se přiznal, v Písku je na co koukat, město plný pohledných bab, zajímalo by mě, proč se tam od nás asi všechny kundičky přestěhovaly :-D

Po obědě táhneme opět na stadion, kde vklidu bez jakýchkoli kontrol vstupujeme s bagáží, papírkama a vším možným na jedinou tribunu domácích, kde nemáme ani připravený sektor, takže jsme si místa vybírali sami, kdybychom byli vlevo, vpravo nebo uprostřed, bylo by to všem absolutně u řitě. Usazujeme se na tribuně nejdál od vchodu, rozděláváme vlajky, připravujem papírky. (pozn. ty papírky budou uklízet ještě po příštím domácím matchi, pač na tři lidi jsme tam udělali solidní bordel a ukázali jsme, jak se baví fans týmů vyšších lig) Nástup hráčů, klasický chorál když Jablonec.. plně domácí atmosféra i ve třech lidech. S postupem času se začínají, i když vesnicky ozývat i pár domácích, nicméně na naší síle hlasu, který máme vytrénovaný, se nic nemění a spolehlivě přeřváváme i tuhle skupinu pitomečků. Po úvodní brance domácích se probudili i fans a když viděli, jak se našemu celku nedaří, začali písek podporovat více. (Písek tempo; Písek; Píseček; proti rozhodčím; "Vy jste Jablonec, jedna rodina... samej blbeček, samá dylina.."; 3. liga taky liga..) Nebyli bychom my, kdybychom jim za trapné chorály nepoděkovali, protože jejich podpora Písku byla vážně spíše ostudná, než nějak vychvalující. To se jim samozřejmě nelíbilo a začali přeskakovat první jiskry. Mimochodem připomínám, že jsme neměli sektor a tyhle blbečkové seděli kousek od nás, řádově 3 4 metry.

Jablonci se stále nedařila koncovka, bohužel musím přiznat a říkám to nerad, pánové Michálek, Jarolím, Vukovič a Lafata byli trávníkový tragédi a divím se, že se za svůj výkon nestydí, protože byli vážně ostudou našich barev, nebudu připomínat obranu, která byla až na jednoho hráče ligová a ta byla děravá, jak řešeto. Písek si minimálně za první půli zasloužil postoupit. Nicméně fotbal se hraje na góly a zkušenost našich se projevovala čím dál víc. Po střídání (na hřiště Anes a Pavlík, z Michálek a Eliáš) se hra zejméne po straně s Anesem zvedla a konečně se začal aspoň trochu hrát fotbal. Ten match bychom vyhráli, kdyby Lafata dával do míče větší důraz ve střele a kdyby mu nechyběla přesost, kdyby Vukovič byl zkušenější a místo zbytečných kliček ve vápně a stálých technických fines na soupeře a dávání si přednost před střelou rovnou střílel, kdyby Jarolím stále nekazil přihrávky, které byli neadresné a neměli razanci. Většina útoků Písku byla právě po chybě Jarolíma, který něco zkazil a vůbec se neměl k tomu, aby situaci napravil. Tomáš Michálek, pro mě velký elegán a kamarád také bohužel potvrzuje, že tempo velkého fotbalu ho opouští a technika i fyzička, kterou míval a pro kterou jsme si ho cenili, mu dává v posledních dnech sbohem.. Útok Jabloneckých byl vážně bezzubý, vemte si - Lafata 5 vyložených šancí, z toho 3 už v prvním poločase, 2 v první desetiminutovce, Vukovič minimálně 3 vyložené šance. Důsledek nevsítěné branky: Nedůslednost a nerazance při koncovce, špatná přesnost při střele, nebo zdlouhavé rovnání míče na noze před střelou, popř. zbytečné kličky už ve vápně před brankou. Fotbal byl minimálně z mého pohledu překombinovaný a to ne v záloze, ale právě ve finální fázi.

Konec 82. minuty byl ve znamení konečné Jablonecké přiležitosti. Ve vápně při útoku zleva se Vukovič stavil na hlavičku, kde fauloval domácího obránce, když si dělal prostor pro výkop. Rozhodčí v tomto momentu těžce selhal a odpískal pro nás penaltu, která zavelela k obratu v útkání za 5 minut dvanáct. Kop zahrál bezvadně Péťa Pavlík, 1:1. Hráči doopravdy makali a snažili se ještě točit, nicméně se snahou se dělali vzadu chyby, po které jeden z našich obránců fauloval a přišla zaslouženě tentokrát penalta pro domácí Písek. Štěstí v neštěstí jsme měli, když ji Luďa Frydrych vyboxoval a podržel tým i v závaru a mele ihned po penaltě, poněvadž míč zůstal ve hře. V tom chumlu domácí několikrát vystřelili a Luďa několikrát, velmi zázračně vychytal a dovolím si ho nazvat čarodějem, jako Vaniaka. Jedinému hráči patří uznání v našich dresech, právě Luďovi, který byl vážně naší oporou! V penaltovém rozstřelu o postup nás podržel též, skórovali Pavlík, Zábojník, Vukovič a Valenta. Všechny tyto penalty byli kopnuty důsledně a nedali brankáři jedinou šanci o vykrytí střely, v tom druhém případě by mu ustřelili jinak ruce :-D

Po naší penaltě ale začali na tribuně problémy. Vedle nás sedící hlouček domácích rádoby fans se nezlíbil stav utkání po vyrovnávací brance a začali být dosti nepříjemní. V jednom okamžiku dokonce jeden chudák vstal a přišel přímo pod nás, s nabroušenou pěstí. V klidu se mu šel říct, ať vodkráčí z našeho území, stále se mu cukala ta pravačka, nicméně ten se jen tak na nic nezmoh. Když sem mu řek, ať už vypadne, přiběh druhej debílek, kterej už odhodlanej střílet pravačkou byl, jenže mě dost vedle minul. Evidentně ale bitku debílek nechtěl, protože přišel jen zaútočit a hned se stáhnul. V tu chvíli naklusali domácí pořadatelé, ať se stáhnou, že vyvolávají problémy. V té chvíli, kdy už tam byli začal ten parchant trhat naší vlajku 101%, ke které už jsme nemohli, protože mezi náma a vlajkou stáli právě pořadatelé. Ten čuráček ji rozsápal celou, vyžíval se v tom, nezbylo nám nic jinýho, než na to koukat a mít skoro slzi v očích. Ten debílek byl tak drzej, že se s ní proběhl po hřišti a nikdo proti němu nic neudělal!! Žádnej zákrok, žádné vyvedení!!

Všechno jsme oznámili, mluvili jsme s hlavním pořadatelem, na místě o situaci kontaktovali jak Vláďu Kavana, tak Aleše Pangráce, který dokonce všechno viděl. Na místě jsme si dohodli podmínky, Písecký klub škodu zaplatí. Za vlajku, až na to, že pro nás má nevyčíslitelnou hodnotu hlavně z hlediska historie téhle vlajky, budeme požadovat od Píseckého fotbalového klubu 10.000Kč. Pokud nebude s platbou svorný tento klub, bude se podávat stížnost na ČMFS na organizaci a průběh utkání.

Postup našeho klubu, už když byl vydřený jsme si vůbec neužili a nálada při odjezdu byla téměř nulová a na bodu mrazu. Věřím, že se těmhle debílkům dostane odplata při nejbližší možné příležitosti. Zklamali nás hráči, kteří o nás věděli a ani nám nepřišli poděkovat za to, že jsme si dovolili je do 200km vzdáleného Písku podpořit, tuto skutečnost vzal na vědomí Franta Komňacký, kterému děkujem za přátelské jednání.

Autor: Dâns
Poslední komentáře
06.11.2009 13:31:16: A ještě si stěžovat pořadatelům.. ostuda! Opravdu seš debílek jenom ty!
06.11.2009 13:30:45: A proč jste toho buzeranta nesundali?
03.11.2009 16:17:34: v článku plno debílků a blbečků, ale musím konstatovat že debílek a blbeček jsi ty