ULTRAS JABLONEC

ČESKÝ FOTBAL PRO FANOUŠKY

Archiv

Rozhovor s Kochym

Jak už jste se dočetly z nadpisu, k prvnímu rozhovoru s fanouškem jsme si zvolily dlouholetého jabloneckého kotelníka Kochyho který začal s aktivním fanděním v roce 1993 a od té doby rozhodně nadšení pro jablonecký fotbal neztratil. V rozhovoru se také dočtete jaký je pohled tohoto věrného fanatika na politiku na fotbale nebo třeba jak vidí šance FKJ v následující sezóně...
Jak dlouho jsi aktivním fanouškem a co tě vedlo do fotbalových ochozů?

 Prvně mě přivedl na střelák můj děda ještě na 3.ligu v 92 roce a od roku 1993 jsem začal chodit s bráchou na tribunu "b" na 2.ligu.Od postupu do 1.ligy v 94 jsem začal chodit sám nebo s klukama do oblouku do kotle.

Jak by ses klasifikoval jako fotbalový fanoušek? (např. ultras atd.)

 No od prvopočátku se řadím mezi "normály"navštěvující ale pravidelně kotel,jednou účast na fightu s Brnem,který ale neproběhl.Mým cílem je aktivně se podílet na chodu kotle a jabloneckých ultras.

A jaký je tvůj názor na současné jablonecké fanoušky a ultras z hlediska jejich povahy?

Povahově nebudu nikoho soudit,náš kotel není tolik kvalitní jako u větších klubů,ultras scéna byla v rozkvětu,nyní trochu upadla do pozadí,je potřeba zapracovat na nových tvářích v kotli,myslím přivést nové lidi,kteří budou pravidelně chodit,vymýšlet nové nápady na chorea,pomáhat při výrobě a hlavně ustálit počet fans v kotli na nějakých alespoň 50 kusů v průměru,taky zlepšit počet "výjezďáků",aby jsme se každý výjezd nestrachovali,jestli se naplní bus,myslím že momentálně je jablonecký fanoušek celkově moc náročný...

Myslíš že momentálně jsme v kotli konečně našly recept na zlepšení fans/ultras scény?Aktivita se rozhodně zlepšila to nejde popřít...

Tak určitě je pořád na čem pracovat,ale kotel se určitě zlepšil v supportu i po ultras scéně,většina z nás si pamatuje na takové "mrtvé"období z dob "Paličkiády"kde v kotli bylo pusto,jen pár fanatickejch jedinců,jsem rád že do kotle chodí hlavně ti,co tam chodívali už v 90 letech,ale jak říkám,je potřeba i nová "krev"!!!

Trochu odbočíme od našeho kotle a zaměříme se na fotbalové tribuny všeobecně. Takže, jaký je tvůj názor na politiku na fotbale?

Já se všeobecně o politiku nezajímám,myslím,že politika by se do fotbalu neměla míchat,je to sport a zábava,vadí mi,že se do toho montuje vláda,vadí mi různé příkazy,zákazy ohledně fans,víc bych to nerozebíral,bývali lepší časy!!!

A co říkáš na současný rozmach moderního fotbalu a s tím spojenou komerci?

Doba jde dopředu a s ní i komerce,bohužel dneska bez reklam na každém stadionu a dresu se žádný klub neobejde,finance dnes vládnou světu! Smutná pravda.

Tak zase jinam: jaké jsou podle tebe reálné cíle FKJ v náseldující sezóně?

Těžko říct,loni většina z nás tipovala umístění týmu někde kolem 8-10 místa,někteří i horší a jak to pěkně dopadlo,mohlo být i líp,nebýt prohry se Slávií a Střížkovem,ale 5.flek je super.Letos to osobně vidím kolem 7 místa,loni nám taky přálo hodně štěstíčka,letos si myslím,že to tak nebude,ostatní si na nás už dají pozor a třeba taková Ostrava a Brno a Boleslav,kteří skončili za námi budou mít smělejší plány než my.Ale nechám se třeba mile´překvapit!

Kdo podle tebe zaslouží největší ocenění za výkony FKJ v minulé sezóně?

Za celou sezónu trenér Komňacký,vytáhl nás z hnoje,z hráčů asi Hloušek.

Myslíš že odchod Hlouška byl dobrým tahem?

Dobrý z finančního hlediska,loni na něj kdekdo nadával a hrál hrozně,teď klubu vydělal slušný prachy a hrál fakt dobře,jestli to byl dobrej tah co se týká jeho postu,nevím,odešla celá levá strana,trenér to musí nějak vyřešit,osobně v tom nevidím velkej problém,myslím,že to bude OK,navíc klub může těžit z bonusů,které může pro Jablonec Hloušek "vydělat".

Opět odbočíme tentokrát se podíváme na tvůj osobní život. Jaké jsou tvé oblíbené mimo fotbalové aktivi?

Tak samozřejmě rodina,dcerka,hudba,internet,hry,bohužel bych rád aktivně hrál fotbal,ale práce mi to nedovolí...a samozřejmě kalby s kámošema(smích),nejlíp z fotbalu!

Jak jinak tak to má bejt! A jaký je tvůj oblíbený hudební styl popřípadě konkétní oblíbený interpret?

Střídavě podle nálady-rock(metal)momentálně Killswitch Engage,nebo Trance(DJ Tiesto)...někdy i starší 80-90 léta na kterých jsem vyrůstal...

No tak to by bylo asi vše, tak co by jsi na závěr vzkázal jabloneckým fanouškům a zejména pak Ultras?

Ať jdou do prdele, né dělam si prdel,choďte co v největším počtu,hlavně do kotle a Ultras lepší časy a lepší vztahy!!!

By Kuba
Žádné komentáře