ULTRAS JABLONEC

ČESKÝ FOTBAL PRO FANOUŠKY

Archiv

SK Kladno - FK Jablonec 1:2

Opět vydařené počasí vyšlo na další Jablonecký výjezd nejvěrnějších fanoušků zelenobílých barev, tentokráte do Kladna klubovým autobusem. Zájezd již v týdnu před víkendem byl vyprodán, což dělalo radost nejen fanouškům, ale určitě i vedení klubu, které vidí, že o zájezdy je zájem.. Na Horním náměstí nás překvapila regionální televize TV RTM, která se zajímala i s kamerou o výjezd zelenobílých fans na Kladno.
V autobuse panovala, jak je již zvykem, skvělá nálada, kterou jak se již také stalo zvykem i neodmyslitelným zvykem, posiloval také alkohol, vše ale v rozumné a kontrolované míře, abychom se opět nedostali do zbytečných problémů, kvůli kterým klub chtěl zrušit autobusové zájezdy do místa konání soutěžního prvoligového boje našich borců. Nechybělo ani malování zelenobílých barev na obličej, tentokrát žádné grafické malůvky, pouze zelený a bílý pruh na tváře fandů, které v závislosti na barvách soupeře konečně vynikly.

Při nástupu do autobusu jsme debatovali, zda-li udělat opět nějakou přestávku, po dohodě s řidičem jsme tentokrát zvolili variantu bez přestávky, jenže občerstvování před výjezdem bylo tak silné, že někteří už v Rádelském lese prosili o zastávku na vyvenčení. Trestem jim byla poté zastávka až na daleké benzinové pumpě Agip za Mladou Boleslaví. Tam proběhlo také tradiční společné focení s již tradiční vlajkou na těchto fotkách – FK Jablonec 101%. S řidičovou vidinou dojet až na Kladenský stadion opět v Praze někteří nesouhlasili a přemluvili ho k druhé zastávce, kde opět při odjezdu chyběli někteří členové posádky..

Tam se nám stala nevídaná věc – dojíždíme autobus a řidič povídá: „to je autobus Jabloneckých hráčů..“ při jeho předjíždění někteří zaregistrovali doopravdy hráče FKJ, někteří stále nevěřili. Po přesvědčení, že v autobuse již za námi sedí vážně naši zelenobílý borci, se v autobuse zvedla atmosféra o level výše a začalo se skandovat v nevídaném rozměru. Samozřejmě někteří nepobírali, proč hráči jedou pozdě na utkání, přeci jen čas byl proti nim (15:15hod.) a to jsme ještě nevěděli, že je čeká další problém…

Při příjezdu na Kladenský stadion nechybělo samozřejmě občerstvení, po kterém padl návrh pochod městem. Desítky odvážlivců se našlo, vzali jsme buben a šlo se. Kvůli naší časové tísni jsme neprošli velkou část města, nýbrž okolí kolem stadionu, zejména vilovou čtvrť, kde nás místní městská policie navedla na stadion, protože jsme absolutně nevěděli, kde stadion leží (ironie) :-D Místní měšťáci to vzali doopravdy vážně a ještě nám zastavili na hlavním tahu Kladnem provoz, abychom se v klidu dostali až na stadion. Pro ty, kteří jste nebyli na pochodu informuji: byli jsme pouze blok od stadionu a trasu jsme měli naplánovanou.

Po pochodu se odebíráme směr sektor hostí, kde jsme se nestačili divit, co pro nás ať už vedení Kladenského fotbalu či pouze security nastražilo. Sektor ověnčený sítí, tvořen pouze z betonových kvádrů bez sedaček a občerstvení se dělo přes sektorové mřížové hrazení, což budilo dojem uzavření „opic do výběhu“. Samozřejmě protesty na místního chytrého security nevedli k úspěšnému konci a nebudu spekulovat, co je ke změně názoru vedlo, že nás chvíli před výkopem pustili tam, kde má mít slušný fanoušek místo. Nebudeme rozhodně skrývat rozhořčení z postoje Kladenského fotbalového vedení, budeme jednat o nápravu a omluvu. V pořádku nebyla cena vstupného (na web. Stránkách bylo před utkáním uvedena cena do sektoru VH 80Kč), jednání bezpečnostních složek (uzavření fanoušků do „opičího“ sektoru, žádné upozornění na porušení pravidel místního návštěvního řádu), proč porušení? Už po výkopu jsme měli opět problém a to s megafonem, který jsme měli zakázáno používat, načež žádná zmínka o megafonu v místním N.Ř. nebyla. Ale – proč při kontrole u vstupu, když se nesmí používat, nám s ním byl vstup povolen?! Místní bezp. složky tento den absolutně nezvládli, velitel nám totiž oznámil, cituji: „také sem to nevěděl, dělám to, co mi nařídí vedení.“ Dámy a pánové, v Kladně je doslova a do písmene bordel.

Jenže nebyli jsme jediný, co měli problémy. I hráči asi trochu nechápali, když při sestavování zápisu o utkání museli být vyškrtnuti hned tři hráči základní sestavy - Lafata, Haurdić a Huber. Administrativní chyba zapříčinila zapomenutí registračních průkazů hráčů v Jablonci a muselo se hrát na občanské průkazy. Bohužel hned tři hráči doklad totožnosti neměli k dispozici a utkání mohli sledovat maximálně z tribuny. I trenér p. Komňacký nebyl dost veselý z této fatální chyby, měl totiž k dispozici pouze jednoho možného střídajícího hráče.. I v této velice obtížné situaci mu vyznávám úctu v trenérského magnáta, neboť i takto oslabení kluci dokázali možná nemožné..

I přes nepříznivý začátek jak fans, tak hráčů, se začalo hrát a náš kotel čítající cca 75 hlav začalo kluky povzbuzovat na průměrné úrovni. Domácí kotel slyšet rozhodně nebyl a tak jsme neměli strach, že bychom neuměli vytvořit domácí atmosféru. V první půli podpořila činnost kotle velmi útočná aktivita zelenobílých a ještě více, když si domácí útočník ze standardní situace Jabloneckých vsítil parádní bombou gól do vlastní sítě. Jenže – něco pořád nebylo v pořádku, na fanoušcích se podepsal úvodní konflikt s „opičím“ sektorem a tak chuť ke 101% skandování byla výrazně menší, než kdy jindy. Nemohu ale aktivity fans zatracovat, chvilky byli určitě výborné a hlas zelenobílých fandů měl velkou váhu v hledišti. Poločas 0:1
 
Před nastoupením hráčů na druhou půli proběhlo obvyklé občerstvení, jednání v hloučkách Jabloneckých aktivních Ultras o přípravě chorea na Slovan a další organizace skupiny. Druhý poločas ve skandování byl vážně slabý, kotel se rozdělil na aktivní a pasivní diváky. Druhý gól v síti Kladenských z kopaček zkušeného Pavla Drska, hráče, který přešel do zelenobílého dresu právě z Kladenského kádru. Brankou Kladnu ukázal fanouškům, že to s účinkováním v Jabloneckéým dresu myslí vážně a kotel po této brance i trochu oživl – 0:2.

Jenomže co plynul čas blíže k 90. minutě kotel slábl neuvěřitelným tempem obzvlášť, když si Kladenští vynutili v závěru utkání tlak před Jabloneckou brankou a z jednoho útoku dokázali prostřelit také Míšu Špita. Ochablé skandování „hoši bojovat“ jsme pořvávali až do konečného hvizdu. Hvizdu, který rozhodně Jablonecké bojovníky vysvobodil z urputného domácího tlaku a hvizdu, který odstartoval oslavy v sektoru hostí. I přes utišený kotel se k děkovačce přidali všichni a narostla do velké děkovací oslavy, kteří hráči okorunovali podáním rukou všem fans stojících u spodního hrazení. Celý oslavující kotel bylo poté možno shlédnout ze záznamu studia fotbal, který je stále v archívu a připraven k opětovnému shlédnutí přihlášeným uživatelem.

Oslavy pokračovali při odjezdu autobusem, se západem slunce ale i hlasy v autobuse postupně utichaly až k některým, co zdlouhavý den natolik zmohl, že si odpočinuli spánkem :-)

TV RTM: premiéra záznamu z odjezdu fans z Horního náměstí poběží v PO; 18:00. : http://www.tvrtm.cz/televize.php

Studio Fotbal: záznam z utkání + pohled na slavící kotel: http://fotbalzive.ct24.cz/article.asp?id=12639

Předaný veřejný dopis p. Pangrácovi s vyslovenou stížností proti Kladenskému fotbalovému vedení: http://www.fkjablonec.cz/cz/fanousci/forum/diskuze/?forumId=77

 

Autor: Dâns
Poslední komentáře
25.08.2009 11:30:48: Nechuť už od začátku - to co tam na nás zkoušeli sme si za rámec nedali, kurvy jedny Kladenský. 101%...
25.08.2009 10:11:16: jo, suport na Kladně za moc nestál, a s Bohemkou se to nedalo vubec srovnat, přitom nás nebylo o tol...
25.08.2009 01:58:17: No, z mýho pohledu Ultrasáka se až na ty problémy v Kladně výjezd podařil. Škoda toho chcíplýho kotl...