ULTRAS JABLONEC

ČESKÝ FOTBAL PRO FANOUŠKY

Archiv

Sparta - Jablonec 2:0

Na sedmé ligové kolo před nímž náš tým stále vedl ligovou tabulku se autobusem vydalo slabých 25 fans ani to však neubralo na optimismu a jako každý jiný výjezd i tento panovala v autobuse výborná atmosféra a o zábavu nebylo nouze. Asi nejzajímavější momenty se odehrály jak jinak než při zastávce na benzínové pumpě na které jsme měly "tu čest" potkat se s neznámým středočeským fanklubem Sparty a jak už asi tušíte ke konfliktu nechybělo mnoho. Vše však bylo ještě v zárodku zažehnáno a po společné fotce jsme se mohly dále věnovat pivním radovánkám a hecováním na fotbal...
Při příjezdu do Prahy a posléze ke stadionu Sparty se setkáváme se zbytkem dnešního kotelnického osazenstva a bez váhání vyrážíme směr kasa. Tady nás opět čeká nemilá daň za podporu našeho klubu, konkétně 200 Kč. S nevolí a nemajíc jinou možnost obětujeme finanční obnos blížící se honořáři v bordelu a po překvapivě tolerantní prohlídce vcházíme do bran stadionu.

Do zápasu je sice ještě času dost ale ti pečlivější z nás se již věnují přípravám vlajek apod...ti méně pečlivější trénují pivní trubky:-) Jak už to tak na Spartě bývá ani v tento zápas nemá smysl se snažit vítat hráče sebehlasitějším chorálem, jako obvykle nám to bezpečně znemožnila zvuková aparatůra a s aktivním supportem se tak začíná až po úvodním hvizdu.

Po nějakých 15-20 minutách v celku solidního fotbalu se do našeho sektoru dostavují poslední opozdilci (fans z Prahy apod.) a tak už můžeme stanovit konečný počet kotelníků pro dnešní den a ten čítá něco okolo sedmdesátky průměrně fanících.První poločas lze označit za průměrný pokud budeme hodnotit kotel. Když už se podařilo alespoň sjednotit support, tak byl zhruba ve stejné míře znehodnocen fanděním na půl huby... Z fotbalového pohledu se nezaujatý divák skutečně nenudil, o šance nebyla ani na jedné straně nouze, gól však nepřišel a tak se šlo do kabin a ke stánku za nerozhodného stavu 0:0.Se začátkém druhé půle se kotel opět pomalu ale jistě dává do kupy, co nám však bere vítr z plachet je hra našeho týmu a míče v naší brance...pro support to prakticky znamená klinickou smrt a do konce zápasu se fandí skutečně pouze sporadicky...

I přes tento fakt a tímpádem né příliš pohodovou náladu v kotli jsme se rozhodli vybírat na choreo. Kasička na Spartě vynesla něco okolo 750 korun. Tady bych se rád zastavil. Spousta z vás při sobotním příspívání  do společné kasy kotle kladla netrpělivé dotazy kdy že už něco bude. Pro ty tu mám snadnou odpověď : dámy a pánové uvědomte si že náš kotel nečítá x tisíc hlav a než se vybere částka potřebná k solidní prezentaci soustředěné v jednom zápase chvíly to trvá. Prostě a jednoduše lze říci že se snažíme co nejlépe připravit abychom se na  zápase s Libercem mohly ukázat jako jednoznačně domácí, třemi slovy: uvidíte na Derby!

Tím asi lze uzavřít kapitolu prvního prohraného zápasu v letošní sezóně a s ním spojenývh zálažitostí. Na závěr by snad ale neuškodilo trochu optimismu...vždyť až do osmého kola jsme byly jediným neporaženým týmem a pohled na tabulku je stále přenádherým ale to hlavní je příchod dalšího  DERBY před kterým nesmíme složit zbraně a brečet nad prohrou na Letné ale naopak vzít osud do hrsti a vyrazit za vítězstvím! JA-BLO-NEC!!!!

Autor: Kuba
Žádné komentáře