ULTRAS JABLONEC

ČESKÝ FOTBAL PRO FANOUŠKY

Novinky

Derby je naše !!!

FK JABLONEC 97 - FC SLOVAN LIBEREC    3:0

Nastal den, který pro každého fanouška Jablonce a také souseda z Liberce znamená jen jedno, DERBY !! Derby s číslem 34 se tentokrát zase po 17. měsících hrálo v našem milovaném městě, kde naši hráči na plné čáře dokázali po

Lehce po 13.hodině se scházíme na našem tradičním místě, kde začínáme rozebírat dnešní derby a posilňujeme se alkoholem. V baru strávíme přibližně 2 hodiny a posléze vyrážíme na námi avizovaný společný pochod, který začínal na Dolním náměstí u knihovny. Na náměstí se scházíme v počtu cca 100 lidí a dáváme již hlasitě najevo, který tým milujeme a který budeme do konce života podporovat a povzbuzovat! Po celou dobu jsme sledováni a monitorováni PČR a MP. Na hodinkách bylo právě 15:30 a celá naše skupinka pomalu vyráží směr Tyršův park. Naše trasa a pochod  trvá cca 30 sekund, dokud nejsme zastaveni a zataraseni PČR! Bylo nám sděleno, že tuto trasu jít nemůžeme z důvodu příjezdu pánů z velkoměsta. Naše reakce na verdikt policie netrvá dlouho a volíme trasu Lidickou ulicí, neboli obrovský kopec směr stadion Střelnice!

Cestou na stadion fandíme a skandujeme proti PČR, která hledala každou záminku na to, jak „buzerovat“ naše členy! V našem davu také bylo k zahlédnutí několik vlajek na tyči, dvě obouručky ( jedna proti „modernímu fotbalu“  a druhá pro legalizaci pyrotechniky na stadionech, veliké dík patří autorům vlajek ) a tři zelené pochodně. Do utkání zbývá celá hodina, když pomalu ale jistě přicházíme k hlavní bráně stadionu, kde rozpouštíme náš pochod.

Půl hodiny před výkopem chystáme vlajky v našem sektoru a pomalu připravujeme pyroshow, která se konala v oblouku stadionu. Transparent o velikosti cca 16. metrů s nápisem: PYRO NENÍ ZLOČIN ! jsme vyvěsili na plot za brankou. Při nástupu hráčů bylo odpáleno u transparentu 38 ohňů a 8 fontánek ( netřeba vysvětlovat smysl této akce)! Liberečtí fans ( Supras Unisono) nás vítají jakýmsi choreem s Ještědem a nápisem (nemám odvahu na tu dálku tvrdit co tam  bylo napsáno a ani jaký měla tato akce smysl).  Začínají s chorálem, který naráží na naší polohu města vůči Liberci. V žádném případě už nás výraz „Předměstí“ nemůže urazit, ani vytočit a nedej bože vyvést z míry! Jsme hrdí na to v jakém městě jsme se narodili a jakému městu chodíme dělat na fotbal kotel! Po odpálení ohňů se náš tým obouvá do chorálu, který je věnován členům D.B.S. ( to jsou ti pánové, co je už desátým rokem  „jebou“ ti psi )!

V první minutě utkání vzniká na stadionu obrovská euforie po vstřelení první branky Davidem Lafatou! Kotel skanduje jméno hráče a poté začíná rozjíždět stálé chorály našeho kotle. Do prvního poločasu se zdá kotel být pro derby na naše poměry velice dobře organizovaný a hlavně hlasitý! V druhém poločase náš support nesmyslně upadá a více je slyšet sousedy z Liberce. Po vstřeleném druhém a po sléze i třetím gólu vypuká v kotli opět atmosféra, která k tomuto utkání nesmírně patří! Support soupeře se ani tak moc po inkasovaných brankách nezměnil, ale zato bylo vidět v jejich sektoru jaké si projevy vztekání vůči jejich vyhořelé šále, když jeden z našich členů byl na lovu. K závěru utkání jsme se hostujícího kotle několikrát ptaly, proč jsou tak zticha, ale odpovědi se nám nedoneslo! Fanoušci Slovanu nás ke konci zápasu začali spíše urážet a mít nějaké hrubé narážky vůči některým hráčům sestavy. Při závěrečné děkovačce v kotli byli odpáleny tři zelené ohně a dvě malé dýmovnice. V hostujícím sektoru se také objevila dýmovnice, ale tentokrát v modrém provedení.

Po zápase asi třicetičlenná skupinka vyráží na nádraží, kde jsme ale posléze vyhozeny a výhružkami zasypány PČR! Na povel  policie opouštíme prostor nádraží a směřujeme každý po svém. Někteří míří domů a jiní zase do místních hospůdek a barů. Z našeho pohledu můžeme letošní derby hodnotit velmi kladně, neboť jsme vyhrály rozdílem třídy a to se musí ocenit! Je asi zřejmé že zase na půl roku ve Velkoměstě všem dojdou trapné  „kecy“ a blbé narážky na naše umístění v lize.

DERBY JE NAŠE !!

Autor: Mára

 

 

Žádné komentáře