ULTRAS JABLONEC

ČESKÝ FOTBAL PRO FANOUŠKY

Novinky

Jablonec - Olomouc 3:1

Další bitvu o ligové body s námi svedla houževnatá Olomouc která v letošní sezóně předvádí mírně nadprůměrný výkon na svoje poměry, rád bych vyzdvihnul například jejich pohárovou výhru v Liberci kde domácím vstřelili dvě branky a sami neinkasovali ani jednu (to ostatně jenom potvrzuje že derby bylo opět o zkratu z naší strany). Pro nás byl ale tento zápas mnohem podstatnější než pro soupeře neboť na vrcholku ligové tabulky se těsnily čtyři tými v rozmezí pouhých 4 bodů.
Bohužel návštěva na Střelnici naprosto neodpovídala ani postavení v tabulce, atraktivitě zápasu a čemu už vůbec ne - potřebě bodovat pro udržení tempa s ostatními tými z popředí Gambrinus ligy. Celkově se na stadion dostavilo pouhých 2735 diváků, ti se navíc nechali ovlivnit vlažným začátkem našich borců a nijak tým nepovzbudily.

Bohužel smutně musíme konstatovat že ani kotel čítající cca 50 hlav nevyčníval a support se rozjížděl stejně pomalu, ne-li pomaleji než převaha zelenobílích na hřišti. Při takové situaci leckerého fanouška jenž se pokládá za Ultras napadá zda máme vůbec právo se tak označovat a zda by jsme si každý neměly sáhnout do svědomí a zamyslet se. Ultras není image - ultras (minimálně pro mne) znamená mimo jiné i podpora klubu ve chvílých kdy soupeře zrvona nedrtí jako parní válec. Obzvlášť proto zamrzí zejména pohled na kotelníky ověšené šálami Ultras Jablonec kteří sedí a mlčí jak leklá ryba. No nic, přece jen nějak se začít musí a snad se postupem času dostaneme do stádia kdy bude touha stát se jabloneckým Ultra fanouškem silnější než lenost a zklamání z případných špatných výsledků.

Hostů přijelo na sever Čech nějakých 15 kusů a již od počátku jim byla asi velká "ZIMA! ZIMA!". Slyšet byly do dokonání převratu ve hře, jejich složení si netroufám odhadnout, pravděpodobně většina hools...

Konečně k fotbalu: jak už bylo řečeno výše, začátek se našemu týmu moc nevydařil a Olomouc tak měla příležitost předvést své útočné kvality čehož dokála i gólově využít. Nicméně po jabloneckém převratu už hrála druhé housle a až na pár výmečných závarů před brankou Míši Špita měli naši hráči hru pod kontrolou a v závěru zápasu dokázal ještě naše zraky potěšit krásným únikem a milimetrovým centrem na Anese Tomáš Michálek.

Všem jenž si ze nevýrazného začátku nesedli na prdel a pokoušeli se téměř sólově podporovat kluky díky a snad to bude příště lepší :-)

Autor: Kuba
Poslední komentáře
07.04.2010 16:57:44: hmmm 5 hools no brali to kvapem hosi pred nama tedasmiley${1}
05.04.2010 21:54:28: díky za upřesnění:-)
05.04.2010 20:09:43: kotel nebyl zas tak špatnej olomoučaku bylo 13 a asi 5 hools