ULTRAS JABLONEC

ČESKÝ FOTBAL PRO FANOUŠKY

Novinky

Jablonec - Teplice 0:0

A  je to tady. Velmi důležitý a hodně očekávaný zápas. Ano, rozhodující zápas, který měl oddělit zrno od plevele. Jde o udržení se o titul a dotažení se na vedoucí duo Sparta, Baník. Asi každý z nás věřil, alespoň ve tři věci. 1,Že náš tým má na to, aby Teplice porazily vzhledem k utkání v domácím poháru, kdy jsme Teplice porazily na jejich půdě 3:1. 2,Že Baník zaváhá na hřišti zachraňujícího se Kladna. 3,Že Slovácko, alespoň malinko potrápí Spartu...
Menší skupina z nás se schází v hospůdce nedaleko stadionu a posiluje se zlatavým mokem. V okamžiku, kdy vcházejí do dveří Jirka se Zuzkou půjčujeme si jeho mobilní telefon a kontrolujeme přes internet výsledky Sparty a Baníku. Ano, jak asi už tušíte vytahujeme lístky ze sázkových kanceláří a znechuceni je mačkáme. Žádné překvapení se nekonalo. Sparta porazila Slovácko 4:0 a Kladno podlehlo Baníku 0:3. Teď už nám jde jen o jedno, musíme porazit Teplice abychom se dotáhli na vedoucí duo a vzdálili se dnešnímu soupeři.

Je 19:40 a my se chystáme směr stadion. Bereme do rukou bubny, mávačky, megafon a začínáme fandit už při cestě. Při příchodu na stadion se opravdu divíme kolik zde vidíme lidí u stánku s pivem, u stánku se suvenýry a před kasami. Při příchodu do našeho sektoru to ale vše vypadalo poněkud jinak. Tribuny byly naplněny tak ze ¾, ale rád bych pochválil návštěvnost našeho kotle, který byl velmi slušně naplněn.

Pokládáme mávačky, bubny  a tašku s vlajkami a jdeme si vystát zdejší frontu na pivo. Při příchodu zpět do sektoru si také prohlížíme sektor hostů, který sčítal cca 40 Teplických fans. Odbíjí poslední minuta do výkopu a naši hráči vstupují na hřiště a my je vítáme potleskem a našim tradičním chorálem “ Když Jablonec……..”Rozhodčí odpískal začátek utkání a  začíná se fandit.

 Hned cca v 6. minutě jsme mohli křičet goool, když po krásné přihrávce na volného Tomáše Jablonského a jeho nádherném centru do vápna, Davidovi Lafatovi nesedl míč a  nedal do prázdné brány. Šancí jsme měly opravdu hodně a troufám si i tvrdit, že jsme měli i herní převahu. V kotli se zkoušel i nový chorál, který se ze začátku moc nechytal, ale skupina lidí, kteří byly na výjezdu na Střížkově přímo rozeřvaly kotel. Po mém zjištění jsem viděl i lidi mimo sektor, kteří se k tomuto chorálu přidaly alespoň potleskem.

 Super tempo předváděli naši hráči celý poločas, zvláště naši obránci, kteří odvracely rychlé protiútoky našich protihráčů. Ale jak už všichni víte, ze všech šancí na soupeřovu bránu ani jeden gol nepadl a to ani po centru do vápna a následné hlavičce Eliáše, který těsně minul.

A je tu konec prvního poločasu a hráči se odebírají do šaten za smírného výsledku 0:0. O poločasové přestávce se část lidí tradičně odebírá ke stánku s pivem a část lidí zůstává v sektoru a zkouší nový chorál.

Začátek druhého poločasu nepřinesl žádné velké fandění,jelikož polovina kotle ještě stála frontu na pivo, a tak jsme nechaly prostor pro fanoušky hostů, aby nám předvedli jak umí fandit. Po chvíli jsme již skoro kompletní a začíná se konečně zase pořádně fandit. Dokonce jsme přesvědčily část ( i když nepatrnou)  lidí mimo náš sektor, aby nám pomohli podpořit Jablonecký tým a výsledek nebyl nijak špatný, dokonce bych si odvážil tvrdit, že byl na naše poměry velice slušný. Naši hráči si celý druhý poločas vytvářely velkou herní převahu, ale toto velké útocení mohl náhle potrestat hostující hráč Mahmutovič, který se sám řítil na našeho brankáře Špita. Ale této skoro 100% tutovce mu zabránil skvěle náš obránce.

O pár minut později nastává celkem riskantní střídání a my snad poprvé hrajeme na tři útocníky. Toto mohlo být rozhodující, když naši hráči velice rychle zaútočily a do centru, který letěl na zadní tyč šli jak obránce Drsek tak útocník Lafata. Nevím jestli to bylo špatnou komunikací mezi hráči, ale Drsek šek do balonu hlavou jako první, ale jeho hlavičku zlikvidoval brankář hostů. Poté se Lafata velice rozzlobil na svého spoluhráče, jelikož on prý byl v mnohem lepší pozici pro zakončení.

A  je tu konec velmi atraktivního utkání, ve kterém ale chyběly goly. Pocity lidí na tribunách byly opravdu rozdílné…. Někteří měli chuť říkat hoši děkujem a druzí zase hoši nic se nestalo. Určitě jsme byly lepším týmem na hřišti, ale remíza je přece lepší než prohra a pořád se držíme na příčce zajišťující evropské poháry. Teoreticky je vlastně pořád ještě šance na titul, kdybychom jak na Slávii tak doma s Budějovicemi získaly plný počet bodů a Sparta zaváhala na Slovanu a právě s Teplicemi a co se týče Baníku také to nemá moc jednoduché….může ztratit s Bolkou a v Příbramy…… vím, že to není moc velká šance, ale pořád tu je! Tak nepřestávejme věřit, buďme optimisty. MÁME NA TO !!!

Autor: Korek
Poslední komentáře
13.05.2010 19:17:02: stránky jsou v pořádku jenom jsi po odeslání příspěvku párkrát obnovil stránku:-)
12.05.2010 18:33:08: Co to máš za straánky když ti to takhle blbne kubo?smiley${1}
10.05.2010 16:40:40: Co jsi měl z programování honzo?smiley${1}
10.05.2010 15:09:05: Co si měl z češtiny korku ?smiley${1}