ULTRAS JABLONEC

ČESKÝ FOTBAL PRO FANOUŠKY

Novinky

Střížkov : Jablonec 0:4

Psal se den 2.května roku 2010, když  pražský orloj odbíjí 13. Hodinu a v Jablonci se scházejí ti nejvěrnější fans na svůj předposlední výjezd a to právě na pražskou (jinak řečeno ) falešnou Bohemku.Někteří už čekají u tradičního místa odjezdu u letního kina, další z nás přicházejí na poslední chvíli z nedalekého baru a samozřejmě jak je asi každému jasné, řádně se na výjezd v baru připravily . Každý asi čekal, že nás povede právě on, ten který nenechá kápnout ani kapku alkoholu vedle. Náhle ale přišlo něco, coby  nikoho z nás ani nenapadlo. Každého z nás to praštilo přímo do očí. Ano, ta hnědá kuželka s modrou etiketou a na ní nápis RADEGAST (nealkoholické pivo) a šibalský úsmev dotyčné osoby . On ví, že to doženeme jindy, ale to je už vedlejší teď abych se už vrátil k výjezdu.

Když poslední z nás nastoupil do autobusu, vyrážíme směr Praha. Cestou se vybírá od každého nějaký ten peníz do choreofondu, z kterého se kupovala také láhev červeného vína, kterou od nás obdržel pan řidič za to, jaké má s námi nervy a trpělivost. A jedeme dál.


V plánu bylo nezastavovat nikde, až u stadionu. Každý z nás odkýval,že ano (i když v duchu si musel každý ťukat na čelo a říkat si “to nemůžeme vydržet”). Ano myšlenky se přitahují jako magnet. Ujely jsme pár kilometrů a ze zadu začal znít první chorál “zastavit stát, mi chceme chc..! Zastavit stát, mi chceme chc..!”.  Jak všichni co alespoň jednou na výjezdu byly určitě tuší, benzínka v Příšovicích byla naše.


Jakmile jsme načerpaly a vyčerpaly dostatek tekutin,zásob a nikotinu, nastupujeme zpět do autobusu a vyrážíme dál. Ihned po výjezdu z benzínky se v autobuse rozdávají lístečky s novými chorály a začínáme zkoušet. Ze předu rozjíždíme melodii a pomalu se chytá půlka autobusu a po nějakém čase celý autobus. Všichni nový chorál chválí a zkoušejí ho pořád a pořád dokola. Každý byl tímto chorálem tak unesen, že si ani většina z nás neuvědomila, že vlastně potřebuje chc.. , že řidič čistě náhodou před Prahou zastavuje na benzínce.


Chorál pokračuje i při výstupu z autobusu. Když se i opozdilci vrátily z benzínky, následovalo tradiční skupinové foto s vlajkou. Náhle řidič zavelel klaksonem na odjezd. Asi po dvou kilometrech jsme v Praze a začínáme znovu s naším chorálem. Byla to nádherná projížďka Prahou. Všichni samozřejmě otevřená okénka aby nás slyšeli i pražští důchodci v nedalekém domě seniorů. Lidé se námi otáčely a asi si říkaly “to Sparta jede do té Ostravy”, ale úsmev jim spadl ihned po té,co viděly na zadním skle Jabloneckou vlajku.


Za Hloubětínem projíždíme okolo tramvajové zastávky, na které stál velmi zdatný a velmi plešatý fanoušek Slávie. Všichni v autobuse mu ukázaly co si o něm a o jeho týmu asi tak myslí a to vztyčeným prostředníčkem nejen pravé, ale také levé ruky. Toto gesto nám bylo samozřejmě oplaceno.Po několika minutách dorážíme ke stadionu. Natěšeni na utkání vystupujeme z autobusu a míříme ke kasám, kde většina z nás zůstala stát s otevřenou pusou a jakoby všechny napadla ta samá myšlenka “100 kč za tuhle sra…?”.Po zaplacení této částky se odebíráme směr VLAJKONOŠI HOSTÉ. Při cestě nás zaujala ještě jedna velmi zajímavá věc a to taková boudička, kde se točil ten krásný a lahodný zlatavý mok na který se asi každý velice těšil.


Při v stupu do našeho sektoru, který hostil cca 70 Jabloneckých fans, zahříváme náš buben na tu správnou teplotu a to samé platí pro naše hlasivky. A je to tady, hráči vstupují na trávník a my je vítáme našim tradičním chorálem “Když Jablonec……”. Naši hráči už od začátku měli herní převahu a to minimálně o dvě třídy. Toto hned potvrdil v 16.minutě jablonecký Jiří Krejčí, který nádhernou brankou otevřel skore na 0:1 pro Jablonec. Začalo skandování autora branky a než toto skandování skončilo, křičely jsme znova gooool..!! Ve 20. Minutě překonal golmana domácích Tomáš Pekhart. V tu chvíli začal celý kotel povzbuzovat náš tým sloganem” dejte jim bura….” O deset minut později, jako by nás vyslyšel náš střelecký kanonýr David Lafata, který ve 30. Minutě zvyšoval skore na 0:3 pro Jablonec.


Nezapomněli jsme také ani na našeho TRENÉRA ROKU Františka Komňanckého, který si zasluhuje určitě i více než jen naší úctu a obdiv.Následovala 45. Minuta a konec prvního poločasu. Naši hráči šli hrdě s hlavou nahoru a bylo vidět jak se svou hrou baví. Kdežto hráči Střížkova by se nejraději hanbou propadli a to ať se propadnu do západního Německa, jestli kecám.


Po nově natočeném pivečku se vracíme zpět do sektoru a vyčkáváme druhou půli. Je to tu, začíná druhý poločas a s ním i naše skandování. Než jsme se stačily rozkoukat a v klidu polknout poslední doušek piva, pivo letělo vzduchem, jelikož v 51. Minutě opět Tomáš Pekhart skoruje na 0:4 pro Jablonec.Teď začala ta správná euforie, prostě jsme toho bura chtěly.


 Začal se skandovat nový chorál, skandovaly jsem 5 minut, skandovaly jsme 8 minut, skandovaly a bubnovaly jsme tak fanaticky, až nám praskla blána u bubnu. Ale ani to nás nezastavilo, máme přeci ruce, skandovalo se vkuse 13 minut !! Ano slyšíte dobře 13 minut !!


Blížil se konec utkání a mi se připravovaly na děkovačku hráčům. Je to tu, rozhodčí píská konec, Jablonec vítězí 0:4. Hráči k nám přicházejí a rozjíždí se děkovačka. Po děkovačce míříme směr autobus. V klidu nasedáme a odjíždíme směr Jablonec. Ovšem pokud si myslíte,že jsem usnuli vyčerpaní na sedačkách, tak to se mýlíte. Nový chorál jsme na počest hráčů skandovaly vkuse celou cestu Prahou. Celkem 34 minut. Někteří z nás už nemohli,ale stejně vydržely až za značku konec hlavního města Prahy. Toto jsme zakončily potleskem. Po chvíli se začala projevovat únava, ale ta  rychle zmizela při zastávce na benzínce před Mladou Boleslaví.


Při nákupu zde jeden z nás omylem drkl do lahve která spadla a rozbila se. Ale my jsme jeden tým a na rozbitou láhev jsme se složily a škodu uhradily. Po doplnění tekutin a nikotinu nastupujeme do autobusu a jedeme domu. Sjíždíme z dálnice na Jablonec.


Všichni už se vidí doma v posteli nebo u souseda v hospodě, ale nikdo by nečekal co se stane ( tedy až na ty, co byly minulou sezonu na výjezdu na Spartě ). Asi 4 kilometry před cílem autobus nejede. Pan řidič se snaží rozjet autobus na zpátečku, jelikož jsme stály do kopce. Ovšem v tuto chvíli se také probouzí Ondra, který skoro celou zpáteční cestu prospal a přichází hláška výjezdu. Stoupne si vedle řidiče, najednou v celém autobuse zavládne ticho a on podnapilým hlasem promluví: “ TY VOLE, PO ZADU TO NENATOČÍŠ ! Najednou všichni zapomněli, že autobus nejede a šklebili se jak kdyby tuto hlášku pronesl Zdeněk Izer.


Autobus nám nakonec chytl a my vyrazily k nejbližší benzinové pumpě,protože nám prý došla nafta. V autobuse jsme se též dozvěděli že Baník plichtil se Spartou a my jsme ještě pořád ve hře o titul. Dorážíme k benzínce a zastavujeme,ale čeká nás nemilé překvapení. Otevřeno do 20:00 a bylo cca 20:11. Naštěstí obsluha byla ještě uvnitř a tak nás nechala natankovat a mohlo se v klidu odjet. Při příjezdu k letnímu kinu se loučíme a odebíráme se směr domu, nebo hospoda.Chtěl bych poděkovat všem zůčastněným fanouškům,za skvělou atmosféru jak na stadionu, tak v autobuse, Panu řidiči za pevné nervy, FK za to,že nám tento výjezd umožnily, Danovi za skvělý chorál a také Střížkovským fans za to,že s těmi trumpetami nedělali takovej bordel...


Na závěr bych také chtěl poprosit a pozvat všechny co toto čtou, PŘIDEJ TE SE KNÁM A PODPOŘTE NAŠE VÝJEZDY!


KOREK

Poslední komentáře
04.05.2010 18:06:53: Když jsme jeli ze sparty tak to mělo tu nevýhodu že skoro celej bus potom pospíchal na pout do desný...