ULTRAS JABLONEC

ČESKÝ FOTBAL PRO FANOUŠKY

Novinky

Teplice - Jablonec 1:0

Ač za velice chmurných okolností, vyráží nakonec autobus z Jablonce na šlágr kola Teplice vs. Jablonec. Nechci spekulovat se zaplněním autobusu, a jestli by se zaplnil druhý či nikoli, pravdou je, že na druhý autobus se neozval dostatečný počet účastníků a kdo nechal přihlášku na poslední chvíli se asi divil, že místo už není...
Ono, není jen říct, vypravíme i druhý autobus, je nutno si uvědomit, že autobusových dopravců není tolik, jako čítá celé lidstvo, stejně tak jako volných autobusů i řidičů. Sehnat autobus na poslední chvíli není zas až tak jednoduché, většina dopravců má již 14 dní dopředu zamluvené termíny - v dnešní době se musí každý smekat, v žádné branži není lehké se uživit. Proto a doufám, přehodnotíte své stanoviska o tom, že se na ty, kteří se do busu nevešli klub "vyprdl" a že klub "nic" nedělá pro své fanoušky. Další věcí je, že klub jako samotný vychází vstříc až neuvěřitelně a kde jaký klub by se mohl učit, jakou že trpělivost musí mít vedení fotbalového klubu, vyráží-li autobusem taková banda, jako je ta Jablonecká. Již několikrát bylo poukazováno na problémy, které je nutné si uvědomit, nyní zkolabovalo vše. Náklady, které vznikli s úklidem a opravou škod v buse jsou 650Kč. Utrhané síťky na sedadlech, zničené držáky na plechovky (řidič upozorňoval) a opět nablito v zadní části busu. Na všechny nejsou mejly, ale byli bychom rádi, kdyby se na utkání se Slávií všichni účastníci zájezdu do Teplic složili částkou 15Kč. V budoucích dnech očekávejte i zprávu na e-mailu. Dále věřme, že se ještě najde nějaký dopravce, který bude chtít jezdit s našima fanouškama na venkovní utkání - většina totiž dá od výdělku ruce pryč, když ví, že se mu vrátí zdemolovaný autobus.


Už z města většina vyráží za veselého stavu a jak je již pravidlem, i v autobuse byla dobrá, přímo skvělá nálada. Kdo si nepamatuje, kdo s námi nebyl: učili jsme se nový chorál Horto Magiko ve verzi pro Jablonec, samozřejmě že se pilo a dělali další věci, které snad ani nebudu zmiňovat. Cestou tam se dvakrát stavělo na benzinkách. Na té poslední vyletělo z autobusu i překvapení v podobě extra dýmající dýmovnice, která zamaskovala naší zastávku. V Ústí sme se už obávali, zda dorazíme na začátek utkání, doprava byla nepřehledná, objížďka nás tahala městem a tím se všechno komplikovalo. Nakonec jsme se ale vymotali včas a do Teplic přijíždíme v 17:47, kde zvedáme telefon k místnímu známemu, který nás vklidu navigoval na stadion. Tam sme přijeli po šesté hodině, doslova za pět minut 12.


Vlajky rozdělány ihned, do teplic přijelo podpořit náš klub i řada lidí po své ose, v sektoru cca 100 lidí, což ás nepřekvapuje, osobně sem počítal i s více fanouškama, ale i tak je to v téhle dálce vynikající číslo na naše běžné poměry. První poločas se perfektně fandí, v sektoru se několkrát stěhujem, jelikož a to nechápu, stále jsou lidé, kteří se ven jedou jen podívat a podpora, support od nich vůbec nikde. Zajímalo by mě, jaký důvod je tedy táhne na venkovní utkání do kotle hostí. Nicméně po 20ti minutách se daří sektor seskupit do jednoho bodu, ze kterého skandování vyzní lépe, než když je stovka roztroušená po celém sektoru. Fotbal perfektní, i my jsme byli překvapení nasazením našich hráčů, vůlí hrát a třeba i zvítězit. Po půlhodině byl čas si trochu zakouřit, tak sme domácím ukázali, co dovede dýmovnice, pořadatelé dělali, jako kdyby tohle viděli poprvé. I když naši tlačili, domácí skoro k ničemu nepustili, do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu 0:0. O poločase není řeč o občerstvení, jelikož na Stínadlech neprodávají alkohol, pivo nealko, žádnej frťan, tak kdo si dal klobásu a čaj, vyhrál. Dále prodej samolepek, příprava na choreo v druhé půli.


Na druhý poločas se seskupujem pomalu, ani nejsme všichni, když náhoda udeřila naší branku v 48. minutě utkání. Domácí se radují, Stínadla se probudili, do této doby nebyli pomalu slyšet. Míša Špit klopí hlavu, náhoda je blbec, stane se. Po rozehrání začíná neuvěřitelná hra hostí v obležení domácí branky. Ve středu sektoru připravujeme choreo v důvěře, že vyrovnáme. Tlak byl neuvěřitelný a to více bylo neuvěřitelné, když střela za střelou míjí domácí branku. S postupujícím časem více klopíme hlavy, protože spálené šance přibývali a bylo až s údivem, co se všechno nedá trefit. Hořkost porážky krutá, i tohle se ve sportu stává, není nic lepšího než zvednout hlavu, připravit se na Slávii a doma Teplicím naložit na Jaře, co se do nich vejde - ovšem za předpokladu, vzkřísí-li se naši útočníci.


Cesta domů byla extrémní, je vidět, že si zábavu obstaráme vždy. Nebýt Wejunky, unudili sme se k smrti a každopádně se těšíme na další výjezd, poctí-li nás tato osoba opět svou přítomností. Ví, jak to rozparádit, umí pánské osazenstvo správně navnadit a náležitě je zabavit. V 11 večír dorážíme na horní náměstí, většina se ubírá domů, otrlí jedinci jdou dále kalit a ukázat, že i žal se dá vesele zapít..


Krom domácích extrémistů, kteří byli údajně někde připraveni házet na náš bus kameny se nic z konfliktů neudálo, vyjma hools. Nás z Teplic vyprovodili chlupatý, čehož sme si nesmírně vážili, děkujeme, cestu bychom nenašli. :-D Atmosféra perfektní, fanoušků v domácích ochozech na šlágr kola vážně málo, u nás na derby bylo více.


Nyní nás čeká Slavia Praha, proto věřím, že se po repre pauze všichni dáte dohromady a dostavíte se v čase utkání do kotle, abychom mohli společně podpořit kluky za honbou třech bodů, které budou rozhodně důležité. Sportu zdar a FOREVER Jablonec!!!


Autor: Dâns

Poslední komentáře
21.11.2009 13:18:39: ..
21.11.2009 13:17:56: Dans- jo , to á jen tak smiley .. Ale říkám si, prodávali jsme samplepky: pulmistr 09/10 ještě před zá...
14.11.2009 23:02:27: http://sudetak.webnode.cz/news/teplice-fkj/ pro radikály smiley${1}
14.11.2009 22:44:45: Tope: ještě dodatek - máš pravdu, na počet lidí v našem sektoru byl support podprůměrný. To máš svat...